TEOORIA

Ahvi õpetas emme ronima, aga inimene peab natuke vaeva nägema – ja vahel on lihtsalt tore lugeda, mida teised inimesed ronimisest kirjutavad. Nii et siit leiate kokkuvõtted erinevatest roniraamatutest, mis meie koduses raamaturiiulis on. Ehk siis kui huvi tekib, võib Tarmo, minu (Rentsi) või Reeda käest küsida. Lihtsalt tehnikaharjutuste raamatuid siin ei ole, sest neid tuleks IGATAHES otsast lõpuni lugeda.

9 ronijat kümnest teevad samu vigu – Minu isiklik lemmik. Võtab lihtsalt ja loogiliselt kõik olulisema läbi, treeningmeetoditest suhtumiseni. Kuna pool ronimisest on kõrvade vahel, tasub mõlemale poolele mõelda.

The Rock Warrior’s Way – kui sulle meeldib New Age, meeldiks sulle ka see raamat. Lisavihjena olgu öeldud, et Carlos Castanedale viidati umbes esimese kümne lk jooksul. Minu meelest lausa hüsteeriliselt naljakas, aga suhtumise kohta oli siin tegelikult nii mõnigi hea tera, mida sõkaldest eristada ja kõrva taha toppida vms.

Maximum climbing (vaimsest ja ajutreeningust, Hörst)

The Rock Climber’s Training Manual, tuntud ka kui Raamat – kui me ütleme sulle trennis “Ja kirjutatud on,” siis me ei räägi Piiblist, me räägime sellest raamatust. Ja siis sina ei vaidle vastu, vaid võtad teadmiseks, sest nii on kirjutatud. Kui oled mingi lihtsakoelisema sissejuhatava asja juba läbi lugenud ja tahad ainult ühte tõsist raamatut lugeda, siis see on See Üks. (ühtlasi valetasin sissejuhatuses tehnikaharjutuste kohta, siin postituses just ronimisoskuste arendamisest räägitaksegi).

Vertical Mind (ronipsühholoogia)

The Boulder: A Philosophy For Bouldering (ronifilosoofia)